Whatsapp Business Artık IOS'te

Uzun zamandır Android cihazlar için hizmet vermekte olan Whatsapp Business, sonunda IOS versiyonu ile karşımızda.

Whatsapp Business Artık IOS'te

Dünyanın dört bir yanındaki beş milyondan fazla işletme tarafından kullanılan WhatsApp Business'ın Android cihazlarda piyasaya sürülmesinin üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen IOS için Whatsapp Business versiyonu çıkmamıştı. Şimdi ise büyük bekleyiş sona erdi ve WhatsApp Business IOS versiyonu ile artık bizlerle. WhatsApp, yaptığı açıkklamada IOS sürümünün de Android sürümü gibi ücretsiz ve küçük işletmelerin müşterileri ile iletişime geçmesini kolaylaştıracak özelliklerle donanmış olduğunu belirtti.

Mesajlaşma uygulamaları, işletmelerin potansiyelini geliştirmek için temel bir odak noktası oldu diyebiliriz. Dünya çapında ise 1.5 milyarı aşkın kullanıcısı ile Facebook’un mesajlaşma aracı en çok kullanılan konumunda olmayı sürdürüyor. Facebook’un mesajlaşma üzerine bu kadar dikkat çekmesi ve mesajlaşma aracına iş hayatına yönelik eklentiler eklemesi de bu konuya verdikleri önemi gösteriyor. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada iletişimin geleceğinin insanların birbirleri ile palaştıklarının, söylediklerinin güvende kalacağına emin olabildikleri özel şifreli hizmetlere dayanacağına inandığını söyledi. Ayrıca bu sistemi WhatsApp’ı geliştirdikleri şekilde oluşturmayı planladıklarını, en temel ve özel kullanım durumu olan mesajlaşmaya odaklanıp onu mümkün olduğunca güvenli hale getirip, insanların etkileşime girmesi için daha fazla yol oluşturup (görüntülü sohbetler, gruplar, hikayeler, ödemeler, ticaret vb.) birçok özel hizmet türü için bir platform elde etmeyi planladıklarını açıkladı.

WhatsApp üzerinden iş araçlarının geliştirilmesi ile sosyal medya kanallardına sıkça rastlanan halka açık yayınlarından uzaklaşarak, işletme - müşteri arasında daha özel tartışmalar için bir platform oluşmasını sağlıyor.

Mesajlaşmayı uygulanabilir bir işletme seçeneği haline getirmekteki zorluk, haber kaynağındaki reklam gelirinin kaybolması durumunda ortaya çıkacak maddi açıktır. Ancak WhatsApp bu işin çıkış kaynağı olarak görülebilir ve kendisi gibi iş uygulamalarının geliştirilip büyümesi için çok önemli bir örnek oluşturmaktadır.

WhatsApp çoğu Batı ülkesinde liderlik sağlayamazken Avrupa ve Güney Amerikadaki değeri çok yüksek olabiliyor. Bunun sebebi olarak WhatsApp kullanımının iş dünyasındaki öneminin belirli pazarlardaki kullanıcı profillerine göre değişmesi kabul edilebilir.

Sonuç olarak, Facebook daha özel olan iletişim yöntemlerine yönelmeye devam ettikçe WhatsApp ön planda olmaya devam edecek. İşletmeniz için bir başlangıç yapmak, son özellik ve araçlardan haberdar olmak için WhatsApp Business kullanmak ve gelişmelerini takip etmek doğru bir karar olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Microsoft Github'ı 7.5 Milyar Dolara Satın Aldı... DEVAMI

Google, Apple, Amazon gibi dev şirketlerin de sürekli kullandığı kod havuzu Github, 7.5 milyar dolara Microsoft bünyesine katıldı.

Yazıya Git

Ücretsiz Microsoft Online Office Nasıl Kullanılır?... DEVAMI

Office programına nadiren işe düşen bir kullanıcıysanız, lisanslı ürün için ciddi paralar harcamanıza gerek yok. Ücretsiz Microsoft Online Office sayesinde programların temel özelliklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yazıya Git

Twitter'da "Troll" Hesaplar Gizlenecek... DEVAMI

Twitter'da teknik açıdan engellenmesi gerekmeyen fakat sürekli ofansif yorumlar yaparak kullanıcıları bezdiren "troll"lerin yazdığı içerikler artık tarih oluyor.