Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Wisconsin şirketinde çalışanlara mikro çipler takılarak ofis içerisinde bir çok uygulamaya kolay erişimleri sağlanacak.

Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Sürekli yaka kartınızı mı unutuyorsunuz ? Three Square Market isimli Wisconsin şirketinin çalışanları artık böyle bir sorunla karşılaşmayacak.

Çünkü firma yetkilileri çalışanlarının vücutlarına mikro çipler yerlerştirecek. Bu çipler sayesinde çalışanlar bilgisayarlarını, ofis kapılarını açabilecek , fotokopi ve benzeri makinaları kullanabilecek ilaveten firmanın içinde bulunan marketten alışveriş yapabilecek. 

Baş parmak ile işaret parmağı arasına çok kısa bir sürede yerleştirilebilecek olan çip için ilk etapta 50 gönüllü çalışan aranıyor. Hatta bu teknolojiyi cazip kılmak için bir çip partisi bile verilecek. 1 Ağustos tarihinde yapılacak olan parti sonrasında çipleri takılacak olan çalışanlar test aşamasına geçecekler ve sistemin çalışma durumunu gözlemleyecekler.

Firma yetkilileri bu teknolojinin geliştirilmesi durumunda çipi kullananların telefonlarını yönetebileceklerini hatta sağlık bilgilerini bu çip sayesinde paylaşabileceklerini belirtiyorlar. Aslında bu teknolojinin sağlayabileceklerini burda sıralamamız mümkün değil zira liste bir hayli uzayabilir.

Eskiden filmlerde şahit olup hayretler içerisinde kaldığımız teknolojiler artık gerçek olmaya başladı. Akıllı telefonlar , robotlar , çipli insanlar ve daha fazlası. Teknoloji inanılmaz bir şekilde gelişiyor ve insanlığın bu gelişim karşısında ne durumlara düşeceği konusu sanırız sürekli gündemi meşgul edecek. 

Wisconsin firmasının öncülüğünde başlayacak olan çip'li insanlar bakalım nasıl olacak ..

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Facebook Tasarımı Yenilendi... DEVAMI

Facebook uzun zaman sonra tasarımını büyük ölçüde değiştirdi. Aralık ayının ilk günlerinde Facebook beta tasarımı rastgele seçilmiş kullanıcıların erişimine açtı ve beğenilerine sundu.

Yazıya Git

Yeni Messenger, Daha Hızlı ve Daha Kişisel... DEVAMI

Messenger 2 kat hızlı, önceki sürümün dörtte biri kadar yer kaplayan ve reklamlardan arınmış versiyonunu kullanıcıların beğenisine sundu.

Yazıya Git

Bir Devrin Sonu, Elveda MS Paint... DEVAMI

32 Yıllık efsane uygulama MS Paint, kış aylarında Windows 10'a gelecek Creators güncellemesinin ardından kullanıcılara veda edecek.