2020'nin İlk Aylarında Öne Çıkan Uygulamalar ve Güncellemeler

Gmail Search Chips, Microsoft Office Uygulaması ve AI Image Enlarger hakkında kısa kısa...

2020'nin İlk Aylarında Öne Çıkan Uygulamalar ve Güncellemeler

Endor olarak sizler için bu ay dikkatimizi çeken uygulamaları ve güncellemeleri derledik. Gmail'in e-posta arama konusundaki yetersizliğine çözümünü, Microsoft'un Office uygulamasını ve yapay zeka kullanarak fotoğraflarınızı iyileştirmeyi vaadeden AI Image Enlarger'ı ele aldık.

Gmail Search Chips

Uzun süredir kullanıcılar Gmail’in arama motorunu eleştiriyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen arama motoru Google için Gmail’deki arama motorunun vasatlığı kullanıcıları tatmin etmiyordu.

Yapılan güncelleme ile Google’ın “search chips” adını verdiği filtreler arama motoruna eklendi. Bu sayede kullanıcılar aradıkları e-postalar için elle anahtar kelime yazmak zorunda kalmayacak.

Arama kriterlerinde aramanızı hızlandıracak boyut, tarih aralıkları filtreleri yanında sohbetleri dahil edip etmeme seçeneği de kullanıcıya sunuluyor.

19 Şubattan itibaren kullanıma açılan güncellemenin Mart’ın ilk haftasına kadar bütün kullanıcılara açılması bekleniyor.

Microsoft Office

Microsoft eğitim ve iş alanında sıkça kullanılan Word, Excel ve PowerPoint dosyaları telefonunda açabilmek için farklı uygulamalar indirmek zorunda kalan kullanıcılar için telefonda daha az yer kaplayan ve üç uygulamayı da içeren Android uygulamasını sundu.

Uygulamanın ismi Microsoft Office ve Google Play Store’da indirime hazır.

Uygulama sadece belgeleri okumanızı değil ayrıca üzeinde düzenlemeler yapmanızı, Yapışkan Notlar gibi diğer uygulamalarla da senkronize kullanmanızı sağlıyor.

Telefonunuzun kamerasını belgeleriniz için daha aktif kullanabilecek olmanız da uygulamanın bir diğer artısı.

Uygulamanın iOS kullanıcıları için ne zaman aktif hale geleceği belli değil. Teblet kullanıcıları için de sorunların kısa sürede çözüleceğini düşünüyoruz. Uygulama henüz geliştirme aşamasında denilebilir.

AI Image Enlarger

AI Image Enlarger tarayıcınız üzerinde kullanılabilen, yapay zeka teknolojisi ile yüklediğiniz görseli yüksek çözünürlüklü bir versiyonu ile size sunan bir geliştirme aracı.

Yüklediğiniz görselin 5MB boyut sınırı altında ve 1200x1200 pikselden küçük olması durumunda ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Eğer taraıcı üzerinde kulllanmak istemiyorsanız uygulama olarak da telefon yada bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamanın Android ve iOS sürümleri mevcut.

Güvenlik tereddütü yaşayan insanlar için AI Image Enlarger, siteye yüklenen görselleri her 2 saatte bir sildiğini belirtmiş.  

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Sosyal Medyada Etkileşiminizi Arttırmanın 10 Yolu... DEVAMI

Sosyal medyayı işi için kullanmak isteyen ve halihazırda kullanan ama geliştirmek isteyenler için 10 tavsiye.

Yazıya Git

Google Chrome Adblock, İnternet Reklamlarını Değiştirecek... DEVAMI

Yeterli özen gösterilmeden hazırlanmış internet reklamları; sitelerin yavaşlamasına, cihazların şarjının hızlı bir şekilde bitmesine sebep olmakta. Hatta internetten gelen saldırıların birçoğu bu reklamlar tarafından açılan kapıları kullanmakta.

Yazıya Git

Bir Devrin Sonu, Elveda MS Paint... DEVAMI

32 Yıllık efsane uygulama MS Paint, kış aylarında Windows 10'a gelecek Creators güncellemesinin ardından kullanıcılara veda edecek.