2020'nin İlk Aylarında Öne Çıkan Uygulamalar ve Güncellemeler

Gmail Search Chips, Microsoft Office Uygulaması ve AI Image Enlarger hakkında kısa kısa...

2020'nin İlk Aylarında Öne Çıkan Uygulamalar ve Güncellemeler

Endor olarak sizler için bu ay dikkatimizi çeken uygulamaları ve güncellemeleri derledik. Gmail'in e-posta arama konusundaki yetersizliğine çözümünü, Microsoft'un Office uygulamasını ve yapay zeka kullanarak fotoğraflarınızı iyileştirmeyi vaadeden AI Image Enlarger'ı ele aldık.

Gmail Search Chips

Uzun süredir kullanıcılar Gmail’in arama motorunu eleştiriyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen arama motoru Google için Gmail’deki arama motorunun vasatlığı kullanıcıları tatmin etmiyordu.

Yapılan güncelleme ile Google’ın “search chips” adını verdiği filtreler arama motoruna eklendi. Bu sayede kullanıcılar aradıkları e-postalar için elle anahtar kelime yazmak zorunda kalmayacak.

Arama kriterlerinde aramanızı hızlandıracak boyut, tarih aralıkları filtreleri yanında sohbetleri dahil edip etmeme seçeneği de kullanıcıya sunuluyor.

19 Şubattan itibaren kullanıma açılan güncellemenin Mart’ın ilk haftasına kadar bütün kullanıcılara açılması bekleniyor.

Microsoft Office

Microsoft eğitim ve iş alanında sıkça kullanılan Word, Excel ve PowerPoint dosyaları telefonunda açabilmek için farklı uygulamalar indirmek zorunda kalan kullanıcılar için telefonda daha az yer kaplayan ve üç uygulamayı da içeren Android uygulamasını sundu.

Uygulamanın ismi Microsoft Office ve Google Play Store’da indirime hazır.

Uygulama sadece belgeleri okumanızı değil ayrıca üzeinde düzenlemeler yapmanızı, Yapışkan Notlar gibi diğer uygulamalarla da senkronize kullanmanızı sağlıyor.

Telefonunuzun kamerasını belgeleriniz için daha aktif kullanabilecek olmanız da uygulamanın bir diğer artısı.

Uygulamanın iOS kullanıcıları için ne zaman aktif hale geleceği belli değil. Teblet kullanıcıları için de sorunların kısa sürede çözüleceğini düşünüyoruz. Uygulama henüz geliştirme aşamasında denilebilir.

AI Image Enlarger

AI Image Enlarger tarayıcınız üzerinde kullanılabilen, yapay zeka teknolojisi ile yüklediğiniz görseli yüksek çözünürlüklü bir versiyonu ile size sunan bir geliştirme aracı.

Yüklediğiniz görselin 5MB boyut sınırı altında ve 1200x1200 pikselden küçük olması durumunda ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Eğer taraıcı üzerinde kulllanmak istemiyorsanız uygulama olarak da telefon yada bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamanın Android ve iOS sürümleri mevcut.

Güvenlik tereddütü yaşayan insanlar için AI Image Enlarger, siteye yüklenen görselleri her 2 saatte bir sildiğini belirtmiş.  

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Kaspersky, Ücretsiz Antivirüs Yazılımını Bütün Dünya'ya Sunuyor... DEVAMI

Kaspersky'ın ücretsiz versiyonu; e-posta, anlık mesajlaşma ve web trafiği gibi bütün önemli korumaları kapsamakta. Antivirüs programlarına ayıracağınız 50 $'ınız yoksa bu ücretsiz versiyon ihtiyaçlarınızı karşılayacağını iddia ediyor.

Yazıya Git

Facebook 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı... DEVAMI

"Resmi olarak bu sabah itibariyle Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Dünyayı birleştirme konusunda aşama kaydetmeye devam ediyoruz. Hep birlikte dünyayı birbirine daha yakın bir hale getirelim. Bu yolculukta sizlerle birlikte olmak bir onurdur."

Yazıya Git

Facebook Kan Kaybediyor... DEVAMI

Araştırmalara göre yeni neslin sosyal medya alışkanlıkları değişiyor. Kullanıcılar Facebook'tan uzaklaşırken, Snapchat ve Instagram'a ilgi artıyor.