Google "Backup and Sync" Uygulamasını Başlattı

Google Backup and Sync uygulaması sayesinde Mac ve PC cihazlarınızdaki belgeleri yedeklemek çok daha kolaylaşacak. Yedeklemelerin sürekli güncel tutulması ve paylaşım kolaylıkları da uygulamanın diğer artıları.

Google "Backup and Sync" Uygulamasını Başlattı

Google "Backup and Sync" Uygulaması

Haziran ayında tanıtımı yapılan Google Backup and Sync uygulaması ufak bir gecikmenin ardından başlatıldı. Google Drive sisteminin gelişmiş versiyonu olarak tasarlanan bu uygulama sayesinde, cihazlarınızda bulunan dosyaları kolayca yedekleyebileceksiniz. Google Backup and Sync uygulaması, Google Drive ve Google Photos Desktop Uploader uygulamalarının yerine geçecek. Yeni uygulamadan hem PC kullanıcılarının hem de Mac kullanıcılarının faydalanabileceklerini hatırlatırız.

Şirket sözcüsü, uygulamanın 28 Haziran'da çıkartılmasını planladıklarını fakat bazı ufak tefek pürüzler sebebiyle bu ertelemeyi gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını açıkladı. Şirket sözcüsü Google Backup and Sync uygulaması ile bazı başka açıklamalar da yaptı:

"Önemli dosyalarınızı büyük ihtimalle farklı kaynaklarda saklama zorunluluğu hissediyorsunuzdur. Bazı dosyalarımızı bilgisayarda, bazılarını telefon, SD kartlar, dijital kameralar, harici diskler gibi farklı kaynaklarda saklamaktaydık ve sonuçta bir karmaşa yaşamaktaydık. Google Backup and Syn uygulaması sayesinde yedekleme işlemleri hem daha hızlı yapılabilir hale gelecek hem de çok daha güvenli bir şekilde saklanabilecek."

İnternette farklı Cloud (Bulut) sistemi çözümleri sunulmakta fakat Google Backup and Sync uygulamasının en çok övündüğü noktalardan birisi bilgilerin çok kolay ve sürekli güncel bir şekilde yedeklenebilmesi. Backup and Sync uygulamasını bilgisayarınıza yükledikten sonra güncel bir şekilde yedeklenmesini istediğiniz dosyalarınızı seçebileceksiniz. Uygulamanın takviminden seçeceğiniz tarih aralıklarında program otomatik olarak dosyalarınızı güncelleyecektir.

Backup and Sync Üyelik Tarifeleri

Google yeni uygulamaya geçişte mevcut Drive sistemi üyelikleriyle ilgili bir değişiklik olup olmayacağı açıklamadı. Uygulamanın ücretsiz üyelik versiyonlarında kullanıcılara 15GB 'lık bir kullanım alanı sağlanmaktaydı. Fakat Drive'ın ücretsiz versiyonunda, sadece düşük çözünürlükte fotoğraf saklanabilmesi gibi bazı kısıtlamalar bulunmakta. Kısıtlamalarla ilgili bilgilendirme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Google Backup and Sync uygulamasında bu gibi bazı kısıtlamaların kaldırılacak olması kullanıcılar için uygulamayı daha cazip hale getirecek.Böylece fotoğraf ve Microsoft Office belgelerini saklamak kolaylaşacak. Daha fazla kullanım alanına sahip olmak isteyen kullanıcıların ödemeleri gereken miktarlar ise:

  • 100GB'lık kullanım alanı ayda 1.99$
  • 1 TB'lık kullanım alanı ayda 9.99$ olarak açıklandı.

Yıllık ödeme yapıldığında ise Google tarafından belirli bir miktar indirim sağlanmakta. Google Backup and Sync özelliğini buradan yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Twitter Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor... DEVAMI

Twitter, Google ve Facebook gibi kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı. Bu sayede dijital dolandırıcılığın büyük ölçüde önüne geçilebilecek.

Yazıya Git

Twitter Hesabı Nasıl Silinir... DEVAMI

Sosyal medya hesabı silmek, hesabı açmak kadar kolay olmayabiliyor. Birazcık gizlenmiş, tahmin edilemeyen noktalarda bulunan kapatma seçenekleri yüzünden birçok kullanıcı bu işlemi yapamamakta.

Yazıya Git

PayPal ATM ve Kredi Kartı Çıkartıyor... DEVAMI

PayPal geleneksel bankacılık hizmetlerine adım atmaya hazırlanıyor. Hem kredi kartı hem de ATM kartı sunmaya hazırlanan dijital ödeme devi PayPal, Türkiye ile anlaşabilirse kısa süre içerisinde bu hizmetleri ülkemizde de görebileceğiz.