WhatsApp Gece Modu ile Daha Aydınlık Fotoğraflar Çekilebilecek

WhatsApp kullanıcılarının en büyük problemlerinden birisi, düşük ışık olan ortamlarda çekilen fotoğrafların çok düşük kalitede olmasıydı. WhatsApp Gece Modu özelliği ile bu sorun ortadan kalkacağa benziyor.

WhatsApp Gece Modu ile Daha Aydınlık Fotoğraflar Çekilebilecek

WhatsApp Gece Modu ile Daha Aydınlık Fotoğraflarlar

WhatsApp, iOS kullanan cihazlar için yeni özelliği olan Gece Modu'nu tanıttı. Gece Modu özelliği şu an sadece Apple iPhone'larda kullanılabilmekte fakat çok kısa bir süre içerisinde diğer iOS kullanan cihazlara geleceği de açıklandı. WhatsApp Gece Modu özelliğinin bir güncelleme ile Android cihazlara da gelmesi çok muhtemel fakat henüz bu yamanın tarihiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Gece Modu sayesinde, karanlık veya düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğrafların kalitesinde ciddi bir artış olacak. Özelliği aktive etmek için yapmanız gereken, fotoğraf arayüzünün sağ üst bölümde çıkan ay işaretine basmak olacak. Işığın düşük olduğu ortamlarda sistem Gece Modu'na otomatik olarak geçecek fakat bu opsiyon tamamen manuel olarak da kullanılabilmekte. WhatsApp Gece Modu'nu kullanmak için uygulamanın 2.17.10 versiyonuna yükseltilmiş olması gerekmekte.

Aktif değilken beyaz renkte görünen ay işareti, Gece Modu aktif edildiğinde sarı renge dönüyor. Fotoğraf veya video çekildikten sonra bu mod otomatik olarak kapanmakta. Bir sonraki video veya fotoğraf için yeniden aktive etmeniz gerekmekte.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Google Chrome SSL Güvenliği Olmayan Sitelere Artık Güvenmiyor... DEVAMI

Google Chrome HTTPS olmayan siteleri artık kırmızı yazıyla ve "güvenli değil" ibaresiyle gösterecek. İnternet kullanıcılarının verilerinin korunması için HTTPS siteleri daha kolaylıkla tespit edebilecek.

Yazıya Git

PayPal ATM ve Kredi Kartı Çıkartıyor... DEVAMI

PayPal geleneksel bankacılık hizmetlerine adım atmaya hazırlanıyor. Hem kredi kartı hem de ATM kartı sunmaya hazırlanan dijital ödeme devi PayPal, Türkiye ile anlaşabilirse kısa süre içerisinde bu hizmetleri ülkemizde de görebileceğiz.

Yazıya Git

Microsoft Github'ı 7.5 Milyar Dolara Satın Aldı... DEVAMI

Google, Apple, Amazon gibi dev şirketlerin de sürekli kullandığı kod havuzu Github, 7.5 milyar dolara Microsoft bünyesine katıldı.