Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google artık şahsi e-mail hesaplarını tarayarak edindiği verileri kullanarak reklam verme işlemine son veriyor.

Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google kullanıcıların şahsi maillerini tarayarak eldi ettiği verilerle reklam verme politikasına son veriyor. Bilindiği üzere Gmail, 1.2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en fazla kullanılan mail sağlayıcısı. Uzun zamandır Google kullanıcılarının mail hesaplarını tarayarak veri elde ediyor ve bu sayede yaptıkları reklam kampanyalarından maksimum performans elde ediyordu. Ancak bu aynı zamanda kullanıcıların güvenliğini ve özel hayatını ihlale girdiği için hukuki bir çok süreç ortaya çıktı.

Halihazırda şahsi hesaplar hakkında tonlarca bilgi edinmiş olan Google'ın, bu değişimden maddi bir sorun yaşama ihtimalinin çok ama çok düşük olduğu söyleniyor. Zira şimdiye kadar açılan davalar sonucunda karşılıklı anlaşmalar sağlanmasına rağmen Google, 2.2 milyon dolar tazminat ödemiş durumda. Google'ın bu kararı almasında ki en büyük sebep ise piyasa rekabetinde mevcut sistemi kullanarak haksız rekabete yol açıyor olması. Milyarlarca kullanıcının verilerindennden mahrum kalacak Google'ın, bu konuda başka bir yol izleyip izlemeyeceği merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Chrome'un Az Bilinen Kullanışlı Özellikleri... DEVAMI

Chrome günümüz kullanıcıları tarafından açık ara en fazla kullanılan web tarayıcısı konumunda. Peki Chrome ile ilgili sizlere kolaylıklar sağlayacak bu özellikleri biliyor musunuz?

Yazıya Git

Bir Devrin Sonu, Elveda MS Paint... DEVAMI

32 Yıllık efsane uygulama MS Paint, kış aylarında Windows 10'a gelecek Creators güncellemesinin ardından kullanıcılara veda edecek.

Yazıya Git

Twitter Mesajlarında Emoji Devri... DEVAMI

Twitter doğrudan mesajlara emoji bırakmamızı sağlayan yeni güncellemesini sundu. Kullanımdaki kalp emojisinin yanına 6 yeni seçenek eklendi.