Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google artık şahsi e-mail hesaplarını tarayarak edindiği verileri kullanarak reklam verme işlemine son veriyor.

Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google kullanıcıların şahsi maillerini tarayarak eldi ettiği verilerle reklam verme politikasına son veriyor. Bilindiği üzere Gmail, 1.2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en fazla kullanılan mail sağlayıcısı. Uzun zamandır Google kullanıcılarının mail hesaplarını tarayarak veri elde ediyor ve bu sayede yaptıkları reklam kampanyalarından maksimum performans elde ediyordu. Ancak bu aynı zamanda kullanıcıların güvenliğini ve özel hayatını ihlale girdiği için hukuki bir çok süreç ortaya çıktı.

Halihazırda şahsi hesaplar hakkında tonlarca bilgi edinmiş olan Google'ın, bu değişimden maddi bir sorun yaşama ihtimalinin çok ama çok düşük olduğu söyleniyor. Zira şimdiye kadar açılan davalar sonucunda karşılıklı anlaşmalar sağlanmasına rağmen Google, 2.2 milyon dolar tazminat ödemiş durumda. Google'ın bu kararı almasında ki en büyük sebep ise piyasa rekabetinde mevcut sistemi kullanarak haksız rekabete yol açıyor olması. Milyarlarca kullanıcının verilerindennden mahrum kalacak Google'ın, bu konuda başka bir yol izleyip izlemeyeceği merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Elon Musk Geleceğin Tüneli Projesini Başlattı... DEVAMI

Los Angeles caddelerinin altında yeni bir ulaşım ağı yaratılmaya başlandı. Elon Musk geleceğin tüneli için ilk etap çalışmalarını son hız yürütmekte.

Yazıya Git

Amerika Uçuşlarında Laptop Yasağı Kalktı... DEVAMI

ABD Ulusal Güvenlik tarafından bazı uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağı, THY için kaldırıldı.

Yazıya Git

iPhone 8 Görüntüsü Sızdırıldı... DEVAMI

Ünlü blogger Evan Brass tarafından sızdırılan görüntüde iPhone 8'in ön bölümü çok net gözükmekte.